Pomalu se začínáme chystat na vánoce, začínáme přemýšlet a vybírat vhodné nápady na vánoční dárky. Pojďme se spolu podívat, co vše ještě můžete zažít v předvánoční Praze. Co vše si česká metropole pro vás nachystala na měsíc listopad?

Struny podzimu pro milovníky hudby

Od půlky října až do 13. listopadu si v Praze na své přijdou fanoušci kvalitní hudby. Již 23. ročník mezinárodního hudebního festivalu Struny života tento rok uvítá na různých místech Prahy taková jména jako je legendární saxofonista Charles Lloyd, jazzový pianista Fredy Hersch, violoncellista Jiří Bárta nebo De La Soul – jedna z nejslavnějších a nejvlivnějších hip-hopových kapel.

Noc divadel

Třetí listopadová sobota patří již tradičně projektu na propagaci divadelního světa. 16. listopadu 2019 kromě bohatého programu divadel máte jedinečnou příležitost nahlédnout do divadla i trochu jinak. Národní divadlo pro své návštěvníky připravilo v rámci Noci divadel zajímavý program a prohlídky do zákulisí a míst, kam se jen tak nedostanete. Chcete-li nahlédnout do míst, kudy se pohybují technici a známí herci, rezervujte si svou návštěvu předem.

Vánoční trhy v Praze

Praha se začne vánočně ladit již začátkem druhé půlky listopadu. Jako první se otevřou brány vánočních trhů na náměstí Míru a to již 20. listopadu a na náměstí Republiky 23. listopadu 2019.

Nejbližší vánoční atmosféru prožijete na Kulaťáku. Farmářské trhy každou sobotu na Vítězném náměstí jsou proslulé a rozhodně stojí za Vaši návštěvu. V době adventu jsou trhy ještě voňavější, krásnější a s bohatým programem, který vás vtáhne do předvánoční pražské atmosféry.

Vánoční strom na Staroměstském náměstí se rozzáří 30. listopadu 2019. Vánoční ozdoby, adventní věnce, řemeslné předměty i malované baňky, svíčky a mnohem více si budete moci vybrat u tradičních dřevěných stánků. Některé budou lákat krásou svého zboží, jiné svou lahodnou vůní vánočního cukroví, perníku či svařeného vína. Nebudou chybět ani vánoční koledy a živá vystoupení nejen dětských pěveckých souborů.

Vánočně se v době adventu v Praze naladíte rovněž na Václavském náměstí. Vánoční trhy se pořádají také na Pražském hradě na náměstí U Sv. Jíří, kde můžete nasát českou předvánoční atmosféru od pondělí do čtvrtka od 9 do 18 hodiny a v pátek a o víkendu až do 19 hodiny.

Rezidence Břetislavka vám přeje mnoho krásných příjemných okamžiků v zimní listopadové Praze.