Teploty klesají, objevují se první ranní mrazíky, stromy se nádherně zbarvují, chodníky pokrývají první nánosy listí a my se oblékáme do teplejších kabátů. Dny se zkracují. To ale neznamená, že by Praha zažívala chmurnou náladu. I v těchto chladných podzimních dnech to v Praze žije.

Jablečné slavnosti a festival moštu a cideru

K podzimu neodmyslitelně patří sklizeň ovoce. Dopřejte si den plný šťavnatých jablíček. 12. října jich na pražské Holešovické tržnici bude spousta. Seznámíte se s více než 50 druhy jablek, toto šťavnaté ovoce uvidíte ale rovněž v nejrůznějších podobách – ochutnáte jablečné mošty, různé druhy cideru či bylinné sirupy. Zahřejí vás úžasné jablečné štrůdly, koláče a jiné především jablečné dobroty. A jelikož jablíčka by nebyli bez včel, ochutnáte i lahodný med, uvidíte i živé včely a dozvíte se o jejich životě mnoho zajímavého. Vstup na festival je zdarma.

Pravý bleší trh na Tylově náměstí

Jste milovníci drobností a věcí, které jsou poznamenané časem a tím získávají na své ceně? Hledáte drobný dárek, který by udělal radost vašim blízkým? Přivezte si vzpomínku na Prahu nejen v podobě zážitků. Najděte si svůj upomínkový předmět v sobotu 19. října na bleším trhu na Tylově náměstí. Prožijte příjemný den relaxací, přeneste se do jiného světa, kde si vyzkoušíte vaše umění obchodovat a smlouvat. Najdete zde vše a ještě mnohem více 🙂

28. říjen v Praze

Státní svátek tento rok připadne na pondělí a i tento rok se můžete těšit na nejrůznější akce. Národní technické muzeum na Letné (Kostelní ulice) můžete v tento významný den navštívit zdarma. Mimořádně budete mít možnost až do 16 hodiny nahlédnout do prostor Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR při příležitosti dnů otevřených dveří. Podobně je pro veřejnost volný vstup v tento den mezi 9-16 hodinou do prostor sídla Senátu na Valdštejnském náměstí, kde jsou připraveny komentované prohlídky pro skupiny s odborným průvodcem. Ve Valdštejnském paláci si prohlédnete nejkrásnější historické prostory, mezi které patří Hlavní sál, Rytířská síň, Audienční síň, Mytologická chodba či Jednací sál. V Kolovratském paláci nahlédnete do Zeleného a Růžového salonku.

I v chladnějších podzimních dnech strávených v Praze přeje celý tým Rezidence Břetislavka slunce a teplo v duši.